День 5. Джаз + класика = мультик про Tom&Jerry :)

Сьогодні дамо трохи джазу!!! Точніше, писатиму про композитора, який один з перших почав використовувати елементи джазу в жанрах класичної музики: операх, фортепіанному концерті, рапсодіях, прелюдіях… Вже здогадалися? Звичайно, це Джордж Гершвін або ж Яків Гершович, батько якого емігрував в США з Одеси. Таки да! Ще не згадали? Думаю, всесвітньо відому “Summertime” Ви таки знаєте. Але це собі не просто пісенька, а арія-колискова з опери композитора “Поргі і Бесс”.

Музичний стиль Гершвіна дуже впізнаваний: він сумлінно продовжує класичну традицію, густо приправляючи її джазовими елементами – колоритною мелодикою, ритмікою, фактурами, трактуванням фортепіано і оркестру тощо. Це робить його музику дуже яскравою, барвистою, образною і театральною. Слухаючи його музику, мені завжди пригадуються старі Голівудські фільми з шикарним оркестровим озвученням, а найбільше – мультик мого дитинства Tom&Jerry 🙂 (хоча насправді автор саудтреку до мультика – композитор Скот Бредлі). Та це недарма, адже Гершвін активно писав музику для вистав на Бродвеї, а також його музика використовувалась у фільмах. До речі, більшість текстів до його мюзиклів написав брат композитора – Айра Гершвін (Ізраель Гершовиц).

Пропоную для розігріву один із найвідоміших творів Гершвіна – “Рапсодія in Blue” (не плутайте! – ця рапсодія НЕ голуба, а Блюзова 🙂 ), але в незвичному варіанті – для фортепіано з оркестром… акордеонів!:

Для тих, хто хоче “чогось неочікуваного” – Фортепіанний концерт Гершвіна – цікавий твір, що яскраво демонструє поєднання класичної традиції і джазу:

А це відео “для загального розвитку” мене “порвало” – Корейська фігуристка танцює під концерт Гершвіна. Не дарма цей виступ приніс їй золото на олімпійських іграх! Дивитися з 01:40:


Додати коментар

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s